Fabryka domów letniskowych, altan i konstrukcji drewnianych

FAQ



Jak można zmówić u was produkt według własnego projektu?
Można skontaktować się z nami poprzez formularz na naszej stronie, klikając w zakładkę „wyceń produkt”, opisując przedmiot zamówienia oraz dołączając skan projektu, rysunki techniczne, czy też wizualizację. Proszę wpisać również dane kontaktowe. Można też wysłać te informacje na nasz mail biuro@meisterbau.pl. Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się w celu uszczegółowienia zamówienia i wyślemy ofertę cenową. Po jej akceptacji i wpłacie zaliczki zamówienie trafia do produkcji.
Ile trwa realizacja zamówienia?
W tym przypadku musimy uwzględnić rodzaj drewna z jakiego ma być wykonana konstrukcja, oraz od wielkości konstrukcji drewnianej. Dostępność odpowiednich przekrojów i rodzajów drewna, przy obecnych nakładach pracy, składa się na czas oczekiwania w granicach od 2 do 8 tygodni.
Jak wygląda proces płatności?
Po akceptacji naszej oferty wystawiamy fakturę proformę na pełną kwotę zamówienia. W fakturze znajduje się schemat płatności I oraz II raty. I rata zazwyczaj ustalona jest w wysokości 70% wartości zamówienia. Po opłaceniu zaliczki zostaje wystawiona faktura zaliczkowa potwierdzająca wpłatę zaliczki. Po wyprodukowaniu zamówionej konstrukcji przed jej wysłaniem wystawiamy fakturę końcową na pozostałą wartość. Faktury opłacane są w terminie 7 dni przelewem na wskazany rachunek bankowy.
Czy można zlecić wycięcie konstrukcji drewnianej na materiale własnym?
Tak oczywiście. Jesteśmy otwarci na produkcję konstrukcji na materiale powierzonym. Pamiętać przy tym jedynie trzeba aby materiał ten był dobrej jakości. Nie obrabiamy materiału z rozbiórki który może zawierać gwoździe, lub jest ubrudzony ziemią lub też betonem. Ma to na celu uniknięcia uszkodzenia naszych maszyn.
Czy można zrobić konstrukcje wg własnego projektu, czy mamy swoje projekty?
Jesteśmy szczęśliwi mogąc zrobić konstrukcje pod indywidualne potrzeby klienta. Do przygotowania przez nas oferty wystarczy szkic z wysokościami chcianej konstrukcji oraz gabarytami wraz z krótkim opisem, resztą zajmiemy się my. Posiadamy również kilka naszych autorskich projektów na naszej stronie internetowej w zakładce Oferta.
W jaki sposób dostarczacie konstrukcje drewniane?
Poszczególne elementy konstrukcji drewnianych są pakowane i transportowane na adres wskazany przez zamawiającego. Koszty transportu są wyceniane każdorazowo do danego zamówienia i uzależnione są przede wszystkim od odległości i gabarytów konstrukcji.
Czy można odebrać produkt osobiście?
Pewnie, że tak. Przy okazji można zobaczyć proces produkcji na naszych nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie oraz obejrzeć nasz domek pokazowy z bala profilowanego, przy produkcji którego zastosowaliśmy różne formy obróbki i połączeń, pokazując przy tym techniczne możliwości naszego parku maszynowego.
Jakie gatunki i rodzaje drewna stosujecie?
Do naszej produkcji wykosztujemy drewno iglaste, przeważnie drewno świerkowe oraz sosnowe. W ofercie posiadamy drewno tartaczne, drewno KVH oraz BSH. Nasze konstrukcje wycinamy na drewnie KVH (drewno konstrukcyjne do 15% wilgotności) oraz BSH (drewno konstrukcyjne klejone warstwowo do 12% wilgotności) lub też na drewnie tartacznym. W naszych konstrukcjach stosujemy drewno KVH i BSH w dwóch klasach: - NSI – jest to drewno spełniające wymagania konstrukcyjne ale posiadające naturalne wady drewna jak np. sęki - SI – jest to drewno konstrukcyjne o wyższej klasie wizualnej, nie posiadającej naturalnych wad. Rodzaj zastosowanego drewna zależny jest od potrzeb i budżetu klienta.
Jaka jest różnica między drewnem KVH, BSH oraz drewnem tartacznym?
Drewno KVH jest wysuszonym materiałem litym łączonym z sobą za pomocą mikrowczepów, tego samego przekroju drewna w celu uzyskania żądanej długości. Drewno BSH z kolei jest drewnem klejonym podobnie jak drewno KVH za pomocą mikrowczepów w celu zyskania długości, oraz sklejanym wzdłużnie z wysuszonych lameli drewnianych, w celu uzyskania żądanej wysokości drewna. Drewno KVH oraz BSH są wysuszonymi materiałem wystruganym 4 stronnie na gładko. Drewno tartaczne jest surowym materiałem, zaimpregnowanym o szorstkiej strukturze. W przypadku drewna tartacznego mamy ograniczenia w stosunku do przekroju oraz długości drewna. Drewno tartaczne posiada w sobie duża ilość wilgoci w porównaniu do materiału wysuszonego, co przekłada się na jego możliwe skręcanie lub pękanie w przyszłości, czego klient musi mieć świadomość.
Potrzebujesz doradztwa?
jestem Damian
- zadzwoń lub napisz do mnie:
Skontaktuj się z nami Budujemy domy oraz obiekty w konstrukcji drewnianej
Dzień dobry,
nazywam się Damian
Napisz pod adres biuro@meisterbau.pl
lub zadzwoń pod numer 787 544 094